ماهی سالمون مصرف کنید تا موهایی درخشان داشته باشید

سالمون سرشار از امگا3 است. امگا3 یکی از اسید های چرب ضروری برای بدن ماست، اما بدن ما نمی تواند آن را بسازد، بنابراین خوراکی ها تنها منبع ورود امگا3 به بدن هستند. یکی از فواید امگا3 افزایش درخشندگی موهاست. سالمون، گردو، جوانه گندم و شاهدانه منابعی غنی از امگا3 هستند، پس با مصرف این مواد غذایی به خصوص ماهی سالمون به سلامت بدن و درخشندگی موهایتان کمک کنید.

سالمون و درخشندگی موها

سالمون و درخشندگی موها

 برای رشد بهتر موهایتان ماست یونانی مصرف کنید

ماست یونانی سرشار است از پروتئین. مصرف ماست یونانی به گردش خون در پوست سر کمک کرده و این امر باعث افزایش رشد مو خواهد شد. ماست یونانی حاوی ویتامین B5 نیز هست که از نازک شدن و ریزش مو جلوگیری می کند.

7 ماده واقعی برای زنده شدن موهای تان
www.bartarinha.ir
7 ماده مغذی که برای زنده شدن و زیبایی موهای تان باید آن ها را نوش جان ...
ماست یونانی و رشد مو

ماست یونانی و رشد مو

با مصرف اسفناج به جنگ با شکنندگی موهایتان بروید

اسفناج سرشار از مواد مغذی مانند ویتامین A، آهن، ویتامین C، بتاکاروتن و فولیک اسید (ویتامین B9) است. این مواد مغذی موهایتان را مرطوب نگه داشته و از شکنندگی آنها جلوگیری می کند.

اسفناج و رفع شکنندگی موها

اسفناج و رفع شکنندگی موها

مواد غذایی سرشار از آهن مصرف کنید تا جلوی ریزش موهایتان را بگیرید

یکی از عوارض کمبود آهن در بدن ریزش موهاست. اما خوشبختانه مواد غذایی بسیاری وجود دارند که سرشار از آهن هستند و می توان با گنجاندن آنها در وعده های غذایی روزانه، نیاز بدنمان به آهن را براورده کنیم، برخی از مواد غذایی سرشار از آهن عبارتند از غلات کامل، بروکلی، دانه های سویا، عدس، تخم مرغ و گوشت مخصوصا قسمت هایی مانند جگر.

مواد غذایی سرشار از آهن و جلوگیری از ریزش مو

مواد غذایی سرشار از آهن و جلوگیری از ریزش مو

برای افزایش ضخامت موهایتان مرغ مصرف کنید

در صورتی که پروتئین کافی به بدنتان نرسد موهایتان نازک شده و خواهند ریخت، بنابراین از مواد غذایی سرشار از پروتئین استفاده کنید. یکی از منابع تامین پروتئین روزانه انواع گوشت ها هستند، اما در کل بهتر است به جای مصرف گوشت قرمز از گوشت مرغ یا بوقلمون استفاده کنید که چربی اشباع شده کمتری دارند.

گوشت مرغ و افزایش ضخامت موها

گوشت مرغ و افزایش ضخامت موها

برای رهایی از موهایی کدر سیب زمینی شیرین مصرف کنید

اگر موهایی خشک و کدر دارید که درخشندگی خود را از دست داده اند، سیب زمینی شیرین بخورید. سیب زمینی شیرین سرشار از آنتی اکسیدان هایی مثل بتاکاروتن است که جلوی خشکی و کدری موها را گرفته و همین طور به فولیکول های موجود در بافت پوست سر و منافذ پوست که به غدد سبابه معروف هستند کمک می کند تا ماده ای روغنی به نام سبوم تولید کنند که این روغن باعث رطوبت و درخشندگی مو خواهد شد. اگر به سیب زمینی شیرین دسترسی ندارید می توانید از سایر گیاهان نارنجی رنگ مثل هویج یا کدو حلوایی استفاده کنید.

سیب زمینی شیرین و رهایی از موهای کدر

سیب زمینی شیرین و رهایی از موهای کدر

برای کمک به گردش خون در پوست سر دارچین مصرف کنید

از این ادویه خوش طعم در بیشتر غذاها و دسرها یا حتی به عنوان طعم دهنده در چای یا قهوه روزانه نیز می توان استفاده کرد. دارچین به گردش و جریان خون در پوست سر کمک کرده و همین امر باعث رساندن بهتر مواد مغذی و اکسیژن به فولیکول مو خواهد شد.

دارچین و کمک به گردش خون در پوست سر

دارچین و کمک به گردش خون در پوست سر

برای رشد بهتر موهایتان تخم مرغ مصرف کنید

وقتی تخم مرغ می خورید مقدار زیادی از نیاز بدنتان به پروتئین و آهن را براورده می کنید، همچنین تخم مرغ غنی از ویتامین های گروه B است که به رشد مو کمک می کنند. کمبود ویتامین های گروه B در بدن مساویست با ریزش مو، پس مصرف مواد غذایی سرشار از ویتامین های  گروه B بخصوص تخم مرغ را فراموش نکنید.

تخم مرغ و رشد بهتر مو

تخم مرغ و رشد بهتر مو